• DonAnomin DonAnomin

  Paraliż podczas budowy kanalizacji

  W gminie Czerwieńsk, w miejscowościach Laski, Nietków budowana jest kanalizacja. Budowa trwa już ponad rok i mieszkańcy skazani są na ciągłe blokady dróg i objazdy "widmo". Oficjalny termin ukończenia prac minął na koniec sierpnia 2010, jednak drogi nadal pozostają nieprzejezdne.

  Firma zajmująca się budową kanalizacji wytyczyła objazd nadkładający 5 Km drogi. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby ten objazd nie prowadził przez nieutwardzone drogi polne, które podczas opadów deszczu się do tego zupełnie nie nadają.

   

  Wideo przedstawia objazd w miejscowości Laski, który zastępuje 300 m głównej ulicy w miejscowości. Film datowany jest na dzień 17 września, jednak taki stan dróg utrzymuje się już od dwóch miesięcy, a pracy robotników nie widać. Objazd jest skierowany na drogę, która także była remontowana, jednak pozostaje niedokończona, o czym świadczą słupki ostrzegawcze na wystających studzienkach na środku drogi. Mieszkańcy muszą zjeżdżać na błotniste pobocze (miejscami przebijając się przez wysoki krawężnik) lub na chodnik. Objazd oznakowany jest tylko 2 razy - na początku i na końcu, mimo dwóch rozwidleń dróg, na których nie stoi żaden znak. W trakcie jazdy trzeba po prostu wiedzieć, którędy on prowadzi. Mijanie samochodów zazwyczaj odbywa się w trybie wahadłowym - tylko w niektórych miejscach nie istnieje ryzyko ugrzęźnięcia w błocie na poboczy lub pozwala na to szerokość drogi. Pomimo dość wczesnej godziny (15:00), robotników nigdzie nie widać.

   

   

  Jeżeli droga nie zostanie wykończona do tegorocznej zimy, żadna firma nie podejmie się odśnieżania jej, ponieważ jej aktualny stan wyklucza taką możliwość, a co za tym idzie spowoduje odcięcie miejscowości od świata. Pomimo wielokrotnych apeli do burmistrza gminy, mieszkańcy nie otrzymali żadnej odpowiedzi, ani tym bardziej pomocy z jego strony. Jak na razie sytuacja nie uległa w żaden sposób zmianie. Terminy ukończenia drogi są ciągle przesuwane.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

 • mmm ~mmm
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 24.09.2010 18:28

  Tak właśnie wygląda dojazd do pracy ,do szkoły ,do lekarza w Polsce, należącej do unii europejskiej rządzonej przez fachowców .Proponuje w najblizszych wyborach wysłać pana burmistrza na bardzo długi wakacje